10 августа 2021
В Одесі завершився фестиваль студентського кіно «Перший крок», створений як майданчик для демонстрації та обговорення студентських кіноробіт українських кіношкіл, як простір для налагодження професійних контактів між творцями фільмів і фахівцями сфери комерційного просування кінопродукту.
Започатковувався цей фестиваль як засіб зміцнення міжнародних зв'язків, що сприятиме обміну ідеями та творчим досвідом між студентами. При цьому основна увага тут приділяється роботам в жанрах для масового глядача (комедії, фантастика, хоррор), а також фільмам соціально-філософської тематики – з метою їх подальшого залучення до комерційних, проектів. Фестиваль пропагує новаторство і професійність кіношкіл, а основна ідея його полягає у необхідності підтримки студентів, яким незабаром доведеться формувати кіноіндустрію країни, представляючи наш кінематограф на світовій арені. Проведення ж його в Одесі обумовлено тим, що саме наше місто є батьківщиною вітчизняного кінематографу.
На 3-му фестивалі студентських робіт студентами факультету мистецтва і дизайну Міжнародного Гуманітарного Університету було представлено півторагодинну експериментальну платформу студентського телеканалу «021» - на базі стрімінгового сучасного телемовлення. Адже саме такий канал, за змістовим наповненням і уявою молоді, повинен продукувати безліч авторських сюжетів. Назва платформи виникла невипадково. Спеціалізація 021 це освітні програми підготовки у вишах фахівців сфери аудіовізуальних мистецтв та їх виробництва.
Сьогоднішній світ продуктує занадто багато фрагментарного матеріалу, тому й переважає саме так зване «кліпове мислення» молоді. На цьому фоні виникає й потреба розуміти нові форми та напрями підготовки не лише студентів, а й майбутніх педагогічних кадрів..
Організатори фестивалю на чолі з Президентом п. Н.Боднарчук створили надзвичайно сприятливі умови для його проведення. Студентам надали можливість отримати унікальні майстер-класи з достеменним обговоренням власних відзнятих сюжетів у жанрі телевізійного кіно – від видатного майстра документалістики С.Буковського, режисера і актора В.Андрієнка, продюсера О. Гладушевського та зав.кафедрою Університету ім.Карпенка-Карого Н.Дніпренко.
Водночас, за круглим столом, у колі педагогів державних та приватних вузів відбулася багатогодинна змістовна дискусія щодо шляхів та потреб переорієнтації системи освіти в галузі телекіно - згідно нових вимог часу, з урахуванням карантинних обмежень та незвичного для багатьох оф-пайн/он-лайн навчання мистецьким спеціальностям на відстані, а не пліч-о-пліч з майстром і студентом, як це практикувалось в минулому.
Схвально і з певною долею критичних зауважень і побажань було сприйнято запропоновану студентську платформу «021» для її застосування та поширення в інших освітніх закладах культури та мистецтва.
В межах дискусії навколо «Платформи 021. Майстерність, яка змінює світ» прийняли активну участь кінематографісти, члени НСКУ та його Одеського відділення, які працюють на ниві педагогіки - С.Буковський, Я. Лупій, В. Андрієнко А.Осипов, І. Цвігуненко, М.Багрій-Шахматова, Д. Костроменко, голова «Odesa Film Office» Г. Сулима, Н. Дніпренко, та ін.
«Место встречи изменить нельзя», 1979
костроменко национального союза кинорежиссер кінематографістів україни одесская киностудия одесского отделения одеська кіностудія одесской киностудии киностудия сценарист председатель правления кира муратова изменить нельзя одесских кинематографистов виробництво правления народный артист ярослав лупий фестиваль параджанов одесское отделение кинематографисты александр кинематографистов место встречи
Украина, Одесса
Одесская киностудия
Французский бульвар, 33
Тел: +38 (048) 725-03-09
Тел/Факс: +38 (0482) 33-95-29
Музей кино: +38 (0482) 33-95-38
E-mail: odesakino@ukr.net