ПЕРШИЙ КРОК - СТУДЕНТСЬКИЙ

10 августа 2021

В Одесі завершився фестиваль студентського кіно «Перший крок - 2021»

     В Одесі завершився фестиваль студентського кіно «Перший крок», створений як майданчик для демонстрації та обговорення студентських кіноробіт українських кіношкіл, як простір для налагодження професійних контактів між творцями фільмів і фахівцями сфери комерційного просування кінопродукту.

     Започатковувався цей фестиваль як засіб зміцнення міжнародних зв'язків, що сприятиме обміну ідеями та творчим досвідом між студентами. При цьому основна увага тут приділяється роботам в жанрах для масового глядача (комедії, фантастика, хоррор), а також фільмам соціально-філософської тематики – з метою їх подальшого  залучення до комерційних, проектів. Фестиваль пропагує новаторство і професійність кіношкіл, а основна ідея його полягає у необхідності підтримки студентів, яким незабаром доведеться формувати кіноіндустрію країни, представляючи наш кінематограф на світовій арені. Проведення ж його в Одесі обумовлено тим, що саме наше місто є батьківщиною вітчизняного кінематографу.

   На 3-му фестивалі студентських робіт студентами факультету мистецтва і дизайну Міжнародного Гуманітарного Університету було представлено півторагодинну  експериментальну платформу студентського телеканалу «021» - на базі   стрімінгового сучасного телемовлення. Адже саме такий канал, за змістовим наповненням і уявою молоді, повинен продукувати безліч авторських сюжетів. Назва платформи виникла невипадково. Спеціалізація 021 це освітні програми  підготовки  у вишах фахівців сфери аудіовізуальних мистецтв та їх виробництва.

В Одесі завершився фестиваль студентського кіно «Перший крок - 2021»

     Сьогоднішній світ продуктує занадто багато фрагментарного матеріалу, тому й переважає саме так зване «кліпове мислення» молоді. На цьому фоні виникає й потреба розуміти нові форми та напрями підготовки не лише студентів, а й майбутніх педагогічних кадрів..

   Організатори фестивалю на чолі з Президентом п. Н.Боднарчук створили надзвичайно сприятливі умови для його проведення. Студентам надали можливість отримати унікальні майстер-класи з достеменним обговоренням власних відзнятих сюжетів у жанрі телевізійного кіно – від видатного майстра документалістики С.Буковського, режисера і актора В.Андрієнка, продюсера О. Гладушевського та зав.кафедрою Університету ім.Карпенка-Карого  Н.Дніпренко.

     Водночас, за круглим столом, у  колі педагогів державних та приватних вузів відбулася багатогодинна змістовна дискусія щодо шляхів та потреб переорієнтації системи освіти в галузі телекіно - згідно нових вимог часу, з урахуванням карантинних обмежень та незвичного для багатьох оф-пайн/он-лайн навчання мистецьким спеціальностям на відстані, а не пліч-о-пліч з  майстром і студентом, як це практикувалось в минулому.

    Схвально і з певною долею критичних зауважень і побажань було сприйнято запропоновану студентську платформу «021» для її застосування та поширення в  інших освітніх закладах культури та мистецтва.

     В межах дискусії навколо «Платформи 021. Майстерність, яка змінює світ» прийняли активну участь кінематографісти, члени НСКУ та його Одеського відділення, які працюють на ниві педагогіки - С.Буковський, Я. Лупій, В. Андрієнко А.Осипов, І. Цвігуненко, М.Багрій-Шахматова, Д. Костроменко, голова «Odesa  Film Office» Г. Сулима, Н. Дніпренко, та ін.


Share/Save/Bookmark


«Место встречи изменить нельзя», 1979

Лента кино-новостей

Связаться с нами

Украина, Одесса
Одесская киностудия
Французский бульвар, 33
Тел: +38 (048) 725-03-09
Тел/Факс: +38 (0482) 33-95-29
Музей кино: +38 (0482) 33-95-38
E-mail: odesakino@ukr.net