Президент провів нараду щодо стану справ в українському кінематографі, проблем та перспектив його розвитку

29 мая 2021

15 февраля ушел из жизни Всеволод Владимирович Шлемов - кинооператор-постановщик комбинированных съемок Одесской киностудии.

    Президент Володимир Зеленський обговорив з представниками українського кінематографу, профільних відомств і комітетів Верховної Ради та послами України у низці держав проблемні питання та перспективи розвитку кіноіндустрії.

     Володимир Зеленський зазначив, що має змінитися ставлення до кінематографу. За його словами, потрібно напрацювати чіткий план і стратегію, які включатимуть відповіді на питання щодо необхідної кількості кінофестивалів в Україні, враховуючи досвід провідних країн, а також обсяг їхнього фінансування, терміни та залучення фахівців, рівень представлення України на міжнародних кінофестивалях та потреби для покращення іміджу.

     Крім того, Президент акцентував увагу на державних кіностудіях.

     «Що ми з ними робимо – ми їх фінансуємо, продовжуємо нічого не робити, робимо їх приватними, робимо державно-приватне партнерство чи забуваємо цю тему?» – запитав Володимир Зеленський, додавши, що слід також вирішити, скільки потрібно діючих кіностудій, і, можливо, деякі з них варто перетворити на музеї.

     Глава держави вважає за потрібне вирішення питання фінансування, ефективності рібейтів та системи оподаткування, яка сприятиме появі більшої кількості фільмів.

     Глава держави висловився за доцільність об’єднання державних кіностудій у єдиний комплекс під управлінням Держкіно.

     Наприкінці зустрічі Володимир Зеленський вручив відзнаки за значний особистий внесок у розвиток кіномистецтва, вагомі творчі здобутки, високу професійну майстерність та з нагоди 50-річчя заснування Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість». Зокрема, художньому керівникові «Молодості» Андрію Халпахчі присвоєно почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України», кінокритикові та кінознавцю Олександру Шпилюку – почесне звання «Заслужений працівник культури України». Орден «За заслуги» ІІІ ступеня отримали кінооператор, оператор-постановник Юрій Гармаш та генеральний продюсер спеціальних проектів медіа-холдингу StarLight Media Михайло Павлов, орден княгині Ольги ІІІ ступеня – науковий співробітник відділу екранно-сценічних мистецтв та культурології Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського Національної академії наук України Людмила Новікова.

     (Публікується у скороченні. Повний текст – за посиланням:

https://www.president.gov.ua/news/prezident-proviv-naradu-shodo-stanu-sprav-v-ukrayinskomu-kin-68701?fbclid=IwAR34bMX48iQbrKJ3xqQ4X2qU-YG1CVubKKZP0YQIZaiaYdJQ9MciRGv_Jvc )

     Одеські кінематографісти щиро вітають своїх киівських коллег та добрих давніх друзів Юрія Гармаша, Михайла Павлова, Людмилу Новікову, Андрія Халпахчі та Олександра Шпилюка із цілковито заслуженими нагородами та від усієї душі бажають, аби амбіційні плани щодо повноцінного відродження, неухильного зміцнення та подальшого успішного розвитку уславленого національного кіномистецтва якнайскоріше знаходили своє реальне та впевнене втілення.

Правління ОО НСКУ


Share/Save/Bookmark
Печать PDF


«Место встречи изменить нельзя», 1979

Лента кино-новостей

Связаться с нами

Украина, Одесса
Одесская киностудия
Французский бульвар, 33
Тел: +38 (048) 725-03-09
Тел/Факс: +38 (0482) 33-95-29
Музей кино: +38 (0482) 33-95-38
E-mail: odesakino@ukr.net