З РОСИ І ВОДИ

9 февраля 2019

С Новым Годом 2019! 

- З Ювілеєм Євгеній!..

Коли починаєш писати про друзів чи товаришів напередодні їх ювілейних дат  завжди боїшся щось надто важливе оминути, недооцінити, боюсь також помпезно і незаслужено возвеличити особистість, похвала якої згодом може лукаво  перетворитись в пустопорожній юродивий звук, який  блукатиме поміж мільйонних файлів нашого засміченого інформаційного простору, ось тоді стає не по собі. Не люблю писати й характеристик, бо вони віддають казенщиною словесних формувань, фактажем колись важливих подій, солоденькими як на поважний вік, приправами.

Ось Евгену Женіну, нашому сьогоднішньому ювілянту, всі роки його перебування в Національній спілці кінематографістів, навпаки все вдавалось легко, пронизливо, вагомо, він писав про всіх нас легко, красиво, весело, образно і дуже влучно. Він творив у всіх жанрах: поетичних, комедійних, ліричних, філософських, фейлетонних. Не вірите? Перегляньте тексти його вітань на нашому сайті за всі ці попередні десятиліття і переконайтесь у його особливих талантах. Цей унікальний майстер, народжений Одесою, її характерами, атмосферою, традиціями, її інтелектуального наповнення і волелюбним духом. Його фільми, літературні тексти, епізодичні акторські роботи, дослідження, театральні і драматургічні мотивації і телевізії інформаційної індустрії з’явились пізніше. Перш за все він любить Одесу особливою і пронизливою любовію до найменших дрібничок, він реально захищає її скрізь і повсякчас, як патріот, як істинний кінематографіст, як історик чи вчений, чи критик, чи журналіст, публіцист чи архіваріус.

З роси і з води тобі, друже, від всіх кінематографістів в день 70 ліття.

З ювілеєм!

Многая літа!

А далі все, як було

Є.З.Баренбойм (Євг.Женін)

Впродовж чотирьох десятиліть приймає участь (учасник, керівник інформаційно-кінознавчої служби, член журі та голова журі кінокритиків або Великого журі) у міжнародних та вітчизняних фестивалях «Золотий Дюк», «Веснянка», «Молодість», «Дебют», «Балтія», «Балаган», «Несоромне кіно», «Волга-iнтер», «Дюк-фест» та ін.  (Україна, США, Eстонія, Ізраїль,  Німеччина, Франція, Росія, тощо).

За творчі досягнення на посаді художнього керівника фестивалю «Дні Одеси в США» Дирекцією Одеського земляцтва у США йому присуджено Почесний диплом  «Одесит року» (2006 р.).

Глибокі професійні дослідження кінознавчого характеру, численні публікації Євг.Женіна у спеціальній та широкій пресі, оригінальні і талановиті його авторські телепрограми користуються популярністю у фахівців та  глядачів. Прем`єри його (автор та режисер-постановник) значних кінопроектів «Наше невідоме кіно»), «Сенсації та будні нашого кіно» успішно пройшли у Нью-Йорку, США (театр «Мілленіум» - 2006 р., «Девідзон-Холл» - 2007 р.).

40-серійний авторський відеоцикл Євг.Женіна «Одеський екран. Легендарна  історія нашого кіно» неодноразово демонструвався на телеекранах країни, близького та далекого зарубіжжя, його відзначено Гран-Прі Міжнародной асоціації діячів літератури і мистецтва GLORIA (Німеччина, 2013 р.)

За значний внесок у розвиток кіномистецтва Євг.Женіну присуджено Міжнародну премію ім. де Рібаса (Німеччина, 2014 р

У 2015 р. Євг.Женін приймав безпосередню участь у підготовці та проведенні Першого фестивалю українського кіно у Голлівуді, за що відзначений Подякою Генерального консульства України у Каліфорніі.

Є.З.Баренбойм (Євг.Женін) є співавтором сценічної версії вистави «Потап Урлов», автором текстів пісень у мюзиклі «Найкращий Карлсон» (Одеський ТЮГ), до фільмів «Ченч» і «Тарганячі перегони». Ним написані програми та номери концертного репертуару народних артистів України М.Бакальчука, В.Фролова, С.Крупника, Л.Сатосової, А.Гончара,

Є. Женін веде велику громадську діяльність. З 2006 року його обрано членом Ради Європейської асоціації одеситів (м.Берлін, Німеччина). З 2007 р. по 2011 рр. він  входив до складу Художньої Ради при Управлінні культури Одеської облдержадміністрації. У 2010 р. обраний членом Правління Одеського відділення НСКУ, на з`їзді НСКУ 2016 р. – членом Правління Національної спілки кінематографістів України.

За вагомі особисті творчі досягнення в галузі мистецтвознавства, популяризацію національного мистецтва за кордоном, активну міжнародну громадську діяльність та з нагоди 23-ї річниці незалежності України Баренбойма Є.З. (Євг.Женіна) нагороджено Золотою почесною відзнакою Голови Одеської облдержадміністрації (2014 р.)

Його також відзначено Почесними грамотами Одеської обласної ради (2010 р.), Одеської облдержадміністрації (2004 та 20014 рр.),  Одеської міської ради (2007 р.), Дипломом відзнаки Національної спілки кінематографістів України (2009 р.), низкою інших нагород та відзнак, включаючи значні міжнародні – у Німеччині, Італії, США.


З повагою і любов'ю,  

Ярослав Лупій

*  *  *  *  *

Не страшны любые беды

Не в кино и не в судьбе,

Когда есть искусствоведы

Здесь подобные Тебе!


Что-то в этой фразе зыбко,

Словно, первым комом блин!

Вот! Серьёзная ошибка –

Нет подобных! Ты – один!


Этот праздник мы, не дрогнув,

Окрестим «Евгеньим Днём»,

Ибо -  вклад в  кинематограф

И Твоё величье в нём


Несомненны и бесценны,

Знает каждый, млад и стар

(Пусть не так известны сцены,

Где есть Твой актёрский дар),


Быть не может тут двух мнений:

В этой юдоли Земной

Ты у нас Двойной Евгений,

Гений – тоже Ты двойной!


Не пропали дни и ночи

У Тебя, как и должно 

И поболе, чем у прочих

ДостиЖЕНИев в кино;


Сколько их в Твоём активе!

И в каком-то там году

За деяния на ниве

Тебе «Оскара» дадут!


Сердечно поздравляем Евгения Зусьевича

и шлем лучшие наши пожелания!

Ваша Одесская студия мультипликации
Share/Save/Bookmark
Печать PDF


«Место встречи изменить нельзя», 1979

Лента кино-новостей

Связаться с нами

Украина, Одесса
Одесская киностудия
Французский бульвар, 33
Тел: +38 (048) 725-03-09
Тел/Факс: +38 (0482) 33-95-29
Музей кино: +38 (0482) 33-95-38
E-mail: odesakino@ukr.net