З Днем Українського кіно!

8 сентября 2018

З Днем Українського кіно!

ДОРОГІ КОЛЕГИ!

Найщиріші вітання з Днем Українського кіно!

Натхнення і переможного настрою, нових фільмів і нових здобутків в ім’я найпрекраснішого з мистецтв.

Нехай екранне полотно означить поступ Україниі українців до омріяного всіма нами щасливогомайбуття.

Будьмо!

Голова НСКУ Янчук О.С.


З Днем Українського кіно!

Шановні працівники Одеської кіностудії!

Прийміть щирі вітання з нагоди Дня українського кіно. Одеська кіностудія - перше підприємство, яке пачало розвивати вітчизняну кіноіндустрію. Пізнаваний логотип у вигляді золотого вітрильника й звук корабельного дзвону за кадром перед початком фільму й донині залишається ознакою високої якості кіно.

Символічно, що своє свято ви відзначаєте саме напередодні дня народження украінского кіномитці, письменника, художника й педагога Олександра Довженка. Незважаючи на те, що перші фільми, відзняті на Одеській кіностудії, Олександр Петрович вважав невдалими, він ніколи не заперечував той факт, що саме завдяки нашій кіностудії він знайшов своє справжнє покликання у житті.

Вітчизняний кінематограф упродовж минулого століття збагатив скарбницю світової культури непересічними творами, які відображають національний колорит, глибину характеру і самобутність українского народу. Ми можемо пишатися тим, що саме наша Одещина явила світові незабутнього Леся Курбаса, украиїнских сценаристів Юрія Яновського та Миколу Бажана, режисера Вадима Костроменка та справжнього майстра кіномистецтва Кіру Муратову.

Нині молоді кінематографісти здобувають заслужені відзнаки на міжнародних кінофестивалях, продовжуючи славні традиції одеської кіношколи.

В цей святковий день щиро бажаю усім працивникам Одеської кіностудії міцного здоров'я, добробуту і щастя, творчого неспокою і веоикої наснаги у змаганні за увагу та любов глядача. Нехай збільшується кількість цікавих українсих фільмів, а кінозали переповнювались щирими щанувальниками цього виду мистецтва.

З повагою,

голова Одеської обласної ради

Анатолій УрбанськийЗ Днем Українського кіно!

Шановні друзі!


Кінематограф - це великий винахід, який  побачив світ трохи більше століття тому, і який справив величезний вплив на формування світогляду людини.  З тих пір, звичайно, ця галузь мистецтва дуже сильно виросла і змінилася. Але не змінилася вона в головному –            у пошуках відповідей на ті виклики, які становить перед нами час.

Урядом України вже кілька років,  як започаткована і активно здійснюється програма підтримки вітчизняної кіноіндустрії, яка дозволяє втілювати в життя  десятки цікавих і актуальних культурних проектів, впроваджувати  знімальний процес із залученням фахівців  світового рівня.

Важливо, що державна підтримка вітчизняного кінематографу  передбачає заходи із збереження, відновлення та реставрації національної кінематографічної спадщини, а також фінансову підтримку Національної спілки кінематографістів. Нарешті можна почути, що вітчизняне кіно відроджується. Цього року майже щомісяця на екрани виходять українські стрічки. Українські фільми привезли нагороди з найпрестижнішого кінофестивалю світу - Каннського.       Але важко уявити відродження українського кіно без відродження найстарішої в країні Одеської кіностудії.

Одеська кіностудія художніх фільмів є унікальним явищем та національним надбанням українського кінематографу. Це найдавніша кіностудія на пострадянському просторі, на якій працювали видатні митці, де створювалась історія вітчизняного кіно. Фільми виробництва Одеської кіностудії до сих пір не сходять з телеекранів  та приносять їй славу не тільки  в Україні, а й за її межами. Можна без перебільшення сказати, що, також і тут знаходяться витоки, коріння  світової кіноіндустрії, а з коріння  обов’язково піднімуться та зазеленіють  молоді та сильні  паростки сучасного  кіномистецтва. І саме з метою  сприяння кінознімальному процесу у нашому місті цього року було створено одеську кінокомісію.

В це свято хочеться привітати всіх, хто своєю професійною працею пов'язаний з чарівним всесвітом кіно, подарувати вам  свою пошану, вдячність та любов. Побажати, щоб українське кіно розвивалось і сягало на новий рівень, щоб не забувались улюблені актори та фільми, щоб про них пам’ятали не тільки у цей день, щоб вони піднімали і розвивали  свою улюблену справу, щоб дарували радість своїм глядачам і шанувальникам. Побажати нових цікавих і знакових кінопроектів,  щирого задоволення від роботи над ними,  творчого натхнення, міцного здоров’я, миру і добробуту.

З повагою,

Одеський мїський  голова

Геннадїй Труханов


З Днем Українського кіно!

Шановні колеги!

Від щирого серця вітаю Вас з нашим спільним професійним святом – Днем українського кіно!

Наш рідний кінематограф, народжений працею декількох поколінь митців, має особливу енергетику: він тримає всіх нас і притягає своєю магічністю нових шанувальників. Шануймо наших видатних колег, іменами яких заповнені сторінки історії українського кіно. Радіємо за наших сучасників: ветеранів і тих молодих, котрі продовжують створювати нові твори українського кіномистецтва.

Наші спілчани  із осередків НСКУ в різних містах України намагаються  вести щоденно копітку роботу по створенню творів екранних мистецтв та популяризації здобутків українського кіно. Тож не втрачаймо надії на розквіт і процвітання нашого рідного мистецтва. Будемо працювати  для здійснення цієї мрії!

Бажаю Вам міцного здоров’я, нових творчих здобутків і перемог, родинного добробуту, творчої наснаги! Хай множаться ряди прихильників Десятої Музи!

З повагою,

Голова Координаційної ради

відділень і осередків НСКУ

Валентина Слобода


З Днем Українського кіно!


Любі друзі!

Раді вітати Вас, творців українського кіно, в ваше професійне свято!

Це важливий день, який нагадує всім поціновувачам про те, що хороші фільми вміють знімати не тільки за кордоном. Наше вітчизняне кіно не менш цікаво і якісно і, головне, близьке нам за духом. І все це можливо завдяки творчим зусиллям талановитих режисерів, чудових акторів, чудових операторах, яскравих художників. Славна історія Одеської кіностудії - тому гідний приклад.

Вітаємо Вас, людей найцікавіших професія, в Днем Кіно!

Успіхів Вам у творчості і нових перемог на міжнародних фестивалях!

Радник міністра

закордонних справ України


К.І. Ржепішевскій


Share/Save/Bookmark
Печать PDF


«Место встречи изменить нельзя», 1979

Лента кино-новостей

Связаться с нами

Украина, Одесса
Одесская киностудия
Французский бульвар, 33
Тел: +38 (048) 725-03-09
Тел/Факс: +38 (0482) 33-95-29
Музей кино: +38 (0482) 33-95-38
E-mail: odesakino@ukr.net