«КРОК» ЗА «КРОКОМ»!

15 ноября 2016

З 18 по 20 листопада 2016 року у київському Будинку кіно відбудеться ХXIII Міжнародний фестиваль анімаційних фільмів «КРОК–2016: У рідній гавані»

З 18 по 20 листопада 2016 року у київському Будинку кіно відбудеться ХXIII Міжнародний фестиваль анімаційних фільмів «КРОК–2016: У рідній гавані».

Цьогорічне видання фестивалю присвячене творчості «молодих» – конкурсну програму уклали фільми-дебюти, дипломні роботи студентів, а також анімаційні фільми, створені під час навчання в період з липня 2014-го по червень 2016 року.

Погляд на перші кроки майстрів анімації – завжди захоплює. «Молодий» «КРОК» представляє увесь спектр нових течій світової анімації, демонструючи роботи невідомих талантів, які своїми оригінальними ідеями надихають анімаційне мистецтво.

Цього року на участь у фестивалі було подано 1 082 фільми з 52 країн. За підсумками селекції, до конкурсу «КРОКу» відібрали 73 стрічки. За нагороди фестивалю змагатимуться режисери студенти кінематографічних навчальних закладів з 28 країн світу.

Україну цього року в конкурсній програмі фестивалю представлятимуть сім фільмів:

 • «Мамо», реж. Тетяна Полянська,
 • «Горілка», реж Клім Климчук,
 • «Колискова», реж. Неля Білик,
 • «Балада про великого Педагога», реж. Ганна Кривоніс,
 • «Сонце, місяць та зірки», реж. Аліна Казак,
 • «За небокраєм», реж. Максим Соболевський,
 • «Кобзар 200», реж. Богдан Шевченко.

Оцінюватиме «молоді» роботи журі, до складу якого увійшли українські режисери-аніматори, художники, викладачі, відзначені чималою кількістю міжнародних премій та нагород:

 • Євген Сивоконь, легенда української анімації – Голова журі,
 • режисер Манук Депоян,
 • режисер Олена Касавіна,
 • режисер Степан Коваль,
 • режисер Олег Педан.

Показ фільмів Конкурсної програми відбудеться у Червоній залі 18 листопада, о 19:30, 19 листопада, о 18:15 та 20 листопада, о 17:00.

18 листопада, о 18:00 у Червоній залі на церемонії Відкриття фестивалю «КРОК–2016: У рідній гавані» буде продемонстровано програму прем’єр українських анімаційних фільмів, яку уклали нові роботи Олени Касавіної, Олександра Даниленка, Олега Педана, Людмили Ткачикової і Тетяни Полянської.

19 листопада, о 16:30 у Червоній залі відбудеться Вечір пам’яті Президента фестивалю «КРОК» Едуарда Назарова – режисера і художника, народного артиста Росії, лауреата Державної премії Росії, автора анімаційних фільмів «Жив-був пес», «Пригоди мурахи», «Мартинко» та інших, які отримали широку любов глядачів і увійшли до світової скарбниці анімаційного мистецтва.

Почесним гостем фестивалю стане Ізабель Фаве – швейцарська режисерка, аніматор, художник, викладач, володарка міжнародних премій та нагород, роботи якої були, серед іншого, представлені у конкурсних програмах Берлінале («Морський ланцюг», 2003, «Повітряна пошта», 2015) та Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів в Ансі («Морський ланцюг», 2003, «Чужа валіза», 2009). Цього року Ізабель Фаве стала автором фестивального ролика «КРОКу».

19 листопада, о 12:00 у Червоній залі Ізабель Фаве представить програму фільмів для дітей і проведе творчу зустріч із глядачами, а пізніше – о 14:00 ми запрошуємо професіоналів та поціновувачів анімації на майстер-клас режисерки «Розповіси мені історію».

20 листопада, о 18:45 у Червоній залі відбудеться ретроспектива стрічок Ізабель Фаве за участі автора.

Ще однією спеціальною подією фестивалю стане показ повнометражного анімаційного фільму члена журі «КРОКу» Манука Депояна «Микита Кожум’яка» (20 листопада, о 14:00 у Червоній залі).

Міжнародний фестиваль анімаційних фільмів «КРОК» уже 27 років знайомить не лише професіоналів, а й глядачів із найкращими зразками вітчизняного та світового анімаційного кіно, як сучасного, так і класичного. В рамках фестивалю традиційно відбуваються зустрічі режисерів із глядачами, майстер-класи, тематичні кінопокази і ретроспективні сеанси.

Засновники фестивалю:

 • Міністерство культури України
 • Державне агентство України з питань кіно
 • Національна спілка кінематографістів України

Президенти фестивалю:

 • Едуард Назаров, режисер, народний артист Росії (1941–2016),
 • Давид Черкаський, режисер, народний артист України,
 • Юрій Норштейн, режисер, народний артист Росії.

Фестиваль «КРОК–2016: У рідній гавані» відбувається за підтримки Державного агентства України з питань кіноДепартаменту культури Київської міської державної адміністрації та під патронатом Посольства Швейцарії в України.

Автор призів-статуеток – унікальний режисер-аніматор, художник, член цьогорічного журі Олег Педан.

Вхід на події фестивалю «КРОК–2016: У рідній гавані» – за безкоштовними запрошеннями.

Запрошення можна отримати у Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6) у Дирекції фестивалю (кабінет 208), у будні дні з 14 по 17 листопада з 10:30 до 18:30. А також забронювати, написавши листа на адресу:  Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра. .

Довідки за телефоном 287-52-80.

Сторінка події на Фейсбуці тут>>>.


Share/Save/Bookmark
Печать PDF


«Место встречи изменить нельзя», 1979

Лента кино-новостей

Связаться с нами

Украина, Одесса
Одесская киностудия
Французский бульвар, 33
Тел: +38 (048) 725-03-09
Тел/Факс: +38 (0482) 33-95-29
Музей кино: +38 (0482) 33-95-38
E-mail: odesakino@ukr.net