«ВЗЯТО ЗА ОСНОВУ». ЩО ДАЛІ?

30 января 2016

28 січня 2016 року Верховна Рада України взяла за основу проект закону України №3081-д: Про державну підтримку кінематографії в Україні

28 січня 2016 року Верховна Рада України взяла за основу проект закону України №3081-д "Про державну підтримку кінематографії в Україні". Голова НСКУ Сергій Тримбач прокоментував голосування та акцію кінематографістів перед Верховною Радою, яка передувала йому.

Законопроект зрештою прийняли за основу, у першому читанні.

Представляючи його, віце-прем'єр-міністр, міністр культури В'ячеслав Кириленко сказав: "Сьогодні представлено найбільш оптимальний варіант законопроекту, який підтримується кіноспільнотою. Він вирішує декілька проривних речей для вітчизняної кіноіндустрії.

По-перше, дозволяє фінансування виробництва телесеріалів. Вітчизняні телеканали вже самі почали знімати телесеріали, але вони потребують також підтримки з боку держави, цей закон дозволить на 50 відсотків здійснювати фінансування телесеріалів.

По-друге, дозволяє залучити, як іноземного кіноінвестора, так і внутрішнього, через механізм повернення кваліфікованої частини витрат. Це є нововведення, яке втім працює в сусідніх країнах вже досить давно.
По-третє, він вирішує питання підтримки дистриб'юторської мережі, тобто кінотеатрів. Це дозволяє збільшити кількість майданчиків для демонстрування вітчизняного кінопродукту".

Кінематографістів прийшло мало – десятків зо три упродовж чотирьох з половиною годин. Молодих і зовсім не було, окрім однієї студентки. По-перше, надто пізно повідомили, та й не всіх (хоча я сам розіслав десь сотню запрошень, плюс Фейсбук). А, по-друге, звична відсутність активності, передусім у молодих (не тільки в кіно). Мінус доволі пронизливий вітер з Дніпра і дощець...

Цікаво подивитись, як саме голосували фракції. Усього 234 голоси "за". БПП і Народний фронт – доволі справно. Так само "Батьківщина", "Радикальна партія Олега Ляшка", група "Воля народу" і позафракційні.
Здивувала "Самопоміч" – усього 5 голосів, з Іриною Подоляк включно. 

А от "птенцы Януковича и иже с ним" – фракція "Опозиційний блок" і група "Партія Відродження" не дали жодного голосу. Українське кіно цим політичним угрупуванням не потрібне – важко зробити інший висновок. А навіщо, російського кіна і так навалом.

Вдячний своїм колегам!

Сергій Тримбач

На фото – Сергій Тримбач і Володимир Філіппов (автор фото – Юрій Гармаш)В те же дни, когда Верховная Рада занималась законопроектом о государственной поддержке кинематографа, свой взгляд на ситуацию в отечественном кино обнародовали и профессиональные кинематографисты.

 

Директор Национальной киностудии имени Довженко - народный артист Украины Олесь Янчук

Предлагаем для знакомства интервью директора Национальной киностудии имени Довженко - народного артиста Украины Олеся Янчука (г.Киев) http://ukrpohliad.org/komentari/natsionalne-kino-vazhlyva-ideologichna-zbroya.html

Киновед - почетный работник культуры Украины Евгений Женин

и киноведа - почетного работника культуры Украины Евгения Женина (г.Одесса) https://www.youtube.com/watch?v=JEExy4Uzb5k&app=desktop


Share/Save/Bookmark
Печать PDF


«Место встречи изменить нельзя», 1979

Лента кино-новостей

Связаться с нами

Украина, Одесса
Одесская киностудия
Французский бульвар, 33
Тел: +38 (048) 725-03-09
Тел/Факс: +38 (0482) 33-95-29
Музей кино: +38 (0482) 33-95-38
E-mail: odesakino@ukr.net