«ЕСТЬ ТАКАЯ ИНИЦИАТИВА!»

1 декабря 2014

Предлагаем обратить внимание на выделенный прописным шрифтом фрагмент интервью Председателя Госкино Украины Ф.Ильенко. Одесские кинематографисты ставят вопрос именно в такой плоскости уже далеко не первый год.

«ЕСТЬ ТАКАЯ ИНИЦИАТИВА!»

- Чи йдеться про розвиток кіностудій у Стратегії Держкіно?

- Так.

- Спитаю «за Одесу», бо останнім часом цікавилася справами саме Одеської кіностудії. Вам, до речі, не пропонували увійти до її Наглядової ради? На сайті кіностудії й досі зазначено, що членом Наглядової ради є екс-голова Держкіно Катерина Копилова...

- До Наглядової ради людина входить не за посадою, і її склад не змінюється автоматично. Рішення щодо зміни приймають загальні збори акціонерів, що проводяться періодично згідно зі Статутом.

 Я за час свого перебування на посаді на Одеській кіностудії не був ще, бо грошей на відрядження в Держкіно нема, а в мене їх на поїздку ділову теж немає :)

 

- Можливо, варто знайти для цього грант? Одеські кінематографісти кажуть, що дуже потребують уваги офіційного Києва щодо вирішення їхніх нагальних проблем.

- Я нещодавно познайомився з головою правління кіностудії, коли він приїздив до Києва. Ми обговорили загальне коло питань, пов'язаних із підприємством. І я знаю, що вони навіть беруть участь у конкурсному відборі, подали свої проекти.

 

- Як ви ставитеся до того, що Одеська кіностудія має державний статус лише в тому сенсі, що 50% та одна акція підприємства належить Фонду держмайна, а ключові рішення щодо підприємства приймають переважно бізнесмени, які не є кінематографістами?

- На засіданні Кабінету Міністрів було ініційовано питання, щоби передати державну частку в управління від Фонду Держмайна до Міністерства культури. Така ініціатива є.


- Коли саме вона виникла і в якому вигляді існує - усному чи як документ?

- Це обговорювалося на засіданні уряду в червні, коли уряд розглядав кандидатури на посаду голови Держкіно і ознайомлювався з програмами кандидатів.

 

- Під час спілкування з регіональними кінематографістами мені доводилося вислуховувати нарікання на дискримінацію з боку Держкіно: мовляв, кошти на виробництво отримують переважно столичні режисери.

- Немає ніяких преференцій при проведенні конкурсного відбору залежно від регіону походження продакшну чи режисера. Оцінюється сам проект, і рішення приймає Експертна комісія. Я не можу констатувати факту дискримінації за регіоном походження проекту. Звісно, у Програмі виробництва національних фільмів, де зазначено повний перелік фільмів зі вказанням продакшну, назви проекту, режисера, більшість київських продакшнів. Але ж і більшість продюсерів сконцентрована тут.

 

- Чи передбачені Держкіно окремі програми для підтримки регіональних кінематографістів?

- Ні, загальна програма тільки.


Источник: telekritika.ua


Share/Save/Bookmark
Печать PDF


«Место встречи изменить нельзя», 1979

Лента кино-новостей

Связаться с нами

Украина, Одесса
Одесская киностудия
Французский бульвар, 33
Тел: +38 (048) 725-03-09
Тел/Факс: +38 (0482) 33-95-29
Музей кино: +38 (0482) 33-95-38
E-mail: odesakino@ukr.net