ЗАПУТАНО – РАДИ… КОРРУПЦИИ?!

Одесское отделение Национального Союза Кинематографистов Украины

3 июля 2012

В адрес Одесского отделения НСКУ поступило официальное предложение обсудить внесенный в Верховную Раду депутатом В.В.Януковичем проект нового Законодательства Украины о кинематографии. На обсуждение этого огромного по объему материала и формирование своей позиции по соответствующим вопросам одесским кинематографистам были предоставлены считанные дни.

Тем не менее, 3 июля 2012 года на своем специальном заседании члены Правления ОО НСКУ всесторонне и глубоко рассмотрели и обсудили предложенные документы, а по итогам обсуждения ЕДИНОГЛАСНО приняли текст письма, которое публикуется ниже.


Голові Верховної Ради України

пану  ЛИТВИНУ В.М.

Прем'єр-міністру України

пану  АЗАРОВУ М.Я.

Міністру культури України

пану КУЛИНЯКУ М.А.

Народному депутату України

пану ЯНУКОВИЧУ В.В.

Голові Правління НСКУ

пану ТРИМБАЧУ С.В.

Шановні панове!

З почуттям щирого подиву знайомилися ми, професійні кінематографісти, з текстами, представлених на обговорення у Верховній Раді України доповнень до трьох законопроектів про кіно. Ми наївно сподівалися, що ці документи сприятимуть розвитку національного кінематографу і зміцнюватимуть славні традиції вітчизняного мистецтва, створять «успішний національний ідентифікат», як говориться в «Роз’ясненнях Держкіно».

При читанні впадає в око нагромадження слів та фраз, нечіткість і розмитість формулювань не лишень сфери кіновиробництва, але й основоположних термінів (що неприпустимо в будь-якому юридичному документі).

В той же час, тут практично зведені до нуля  основоположна роль і право професійного кінематографіста, творця кінотвору, творчих працівників знімальних груп, як персонально, так і у складі їх професійних співтовариств, в т.ч. міжнародних, Національної спілки кінематографістів України, розмитість професійних визначень.

Навіть порівняно з текстом чинного «Закону про кінематографію», що справедливо критикувався, в пропонованому проекті різко посилені негативні моменти. І причина зовсім не у відсотковій присутності української національної продукції в інформаційному полі України, не в проблемі використання державної мови, що відіграють, правда, не останню роль у сьогоденні.

Особливо хочеться відзначити народження нової структури, сумнівного значення. Мова про, так звану, «Раду сприяння розвитку національного кіно». В умовах практичної відсутності  національного продукту, пропонується збільшення числа адміністративно-керуючих і направляючих надбудов (перелицьовані  колегії  громадськості),  що  розплодилися  в цій сфері ще за радянських часів.  (До останніх, зокрема, не так давно долучився Фонд Держмайна України, чия діяльність значною мірою призвела до катастрофічного знищення легендарної Одеської кіностудії). Окрім цього, «розвинути тріумфальний успіх» в масштабах українського кіно в цілому - пропонується й податковому органу, який покликаний акумулювати кошти від прибутків «платників збору». Хто ж ці кошти податкової зможе взяти на розбудову української кінематографії?

В ході зацікавленого і професійного обговорення названих проектів одеські кінематографісти прийшли до одноголосного висновку:

ЗГАДАНІ ВИЩЕ ПРОЕКТИ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНОДАВЧИХ АКТІВ УКРАЇНИ ПРО КІНЕМАТОГРАФІЮ, ВТІМ, ЯК І УХВАЛЕНИЙ В ПЕРШОМУ ЧИТАННІ «ЗАКОНОПРОЕКТ № 6523 ВРЕГУЛЮВАННЯ ПІТАНЬ АВТОРСЬКОГО І СУМІЖНІХ ҐПРАВ» - НЕ ВИПАДКОВІ. В РАЗІ УХВАЛЕННЯ  ЦИХ ДОКУМЕНТІВ  ВЕРХОВНОЮ РАДОЮ УКРАЇНИ - ВІДБУДЕТЬСЯ  МАКСИМАЛЬНЕ РОЗШИРЕННЯ КОРУПЦІЙНОГО ПОЛЯ. НАСАМПЕРЕД, НА КОРИСТЬ  ТИХ СТРУКТУР І ОКРЕМИХ ОСІБ, ХТО ВИНОШУЄ ОСОБИСТУ КОРИСТЬ З ЧУЖОЇ ПРАЦІ, ЧУЖИХ ЗАСЛУГ, А ТОМУ ГИДЛИВО НЕХТУЄ, ВЛАСНЕ, ІНТЕРЕСАМИ ДЕРЖАВИ, НАПРАВЛЕНИМИ НА РОЗВИТОК КІНОІНДУСТРІЇ В КРАЇНІ.

Одночасно звертають на себе увагу пропозиції «обговорити» ці документи - в найкоротші терміни, щоб унеможливити уважне і плідне заглиблення у суть справи і висунути конструктивні уточнення та доповнення. Це неспростовно свідчить як про поспішність прийняття подібних «Законів» потрібними суб’єктами, так і про зневагу інтересів і думок творчих працівників, професіоналів в ході їх обговорення.

За дорученням Правління Одеського відділення  Національної спілки кінематографістів України

Голова

Народний артист України

Ярослав Лупій

 

{jcomments on}

Share/Save/Bookmark
Печать PDF


«Место встречи изменить нельзя», 1979

Лента кино-новостей

Связаться с нами

Украина, Одесса
Одесская киностудия
Французский бульвар, 33
Тел: +38 (048) 725-03-09
Тел/Факс: +38 (0482) 33-95-29
Музей кино: +38 (0482) 33-95-38
E-mail: odesakino@ukr.net