Официальное заявление Одесских кинематографистов

16 апреля 2012

Официальное заявление Одесских кинематографистов президенту Украины - В. Ф. Януковичу и Премьер-министру Украины - Н. Я. Азарову, о ситуации на Одесской киностудии.

Официальное заявление Одесских кинематографистов

НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КІНЕМАТОГРАФІСТІВ УКРАЇНИ

ОДЕСЬКЕ  ВІДДІЛЕННЯПрезиденту України - ЯНУКОВИЧУ В.Ф

Копія:    Прем'єр-міністру України - АЗАРОВУ М.Я.Вельмишановний Вікторе Федоровичу!

Вельмишановний Миколо Яновичу!

Найстаріша і найвідоміша у Східній Європі Одеська кіностудія художніх фільмів, колись прославила на весь світ себе і нашу країну нестаріючими талановитими фільмами, сьогодні знищена. Рейдерськи приватизована в 2005 році з порушеннями законодавства України, без урахування інтересів десятиліттями працюючих тут кінематографістів, вона була віддана на відкуп ділкам, які не мали наміру продовжити тут кіновиробництво. Всім відомо, що 50 + 1 державна акція не допомогли зберегти дієздатність і незалежність кінопідприємства від підступних дій нових господарів. Приватизаційна модель ЗАТ, яка об'єднує приватні і державні активи в одному статутному фонді, себе не виправдала. Держава практично усунулася від контролю за діяльністю приватизованої студії, а новим господарям, які ретельно приховували від громадськості свої імена, знімати фільми було невигідно. Куди більш привабливою для них була завбачливо закладена в Статут ЗАТ «Одеська кіностудія» можливість комерційної забудови елітної ділянки в прибережній курортній зоні, на якому більше дев'яноста років базується Одеська кіностудія.

Під напором кінематографістів і в результаті прийнятих ВерховноюРадою України законодавчих актів, що забороняють подібні махінації з ділянками фільмотворчих підприємств, планам «прихватизаторів» Одеської кіностудії не дали ходу, і вони швидко втратили до неї інтерес.

Але якщо в перший рік ділки ще створювали видимість її діяльності (було знято три фільми в основному за рахунок державного фінансування, постійно надавалася оренда численним кіногрупа з Росії, які створювали на одеській натурі російські телесеріали), то з 2010 року , коли ЗАТ «Одеська кіностудія» була передана Сергію Таруті, а його намісником на підприємстві призначено 2. в.о. голови правління Віктор Ноздрюхін, творча діяльність студії остаточно перервалась.

При потуранні Фонду державного майна України Віктор Ноздрюхін свідомо створив умови, коли навіть російським кіногрупам-орендарям стало невигідно працювати на виробничій базі Одеської кіностудії. Розцінки орендних послуг штучно роздували, умови оренди робилися свідомо неприйнятними для нормального кіновиробництва. Про створення власних фільмів під копірайтом ЗАТ «Одеська кіностудія» жодного разу навіть не зайшло мови. Кіностудію просто умертвили: не залишилося ні фахівців, ні виробничих потужностей, все, що можна здати на металобрухт (навіть діюче устаткування) вивезено.

Акціонер Тарута, якому, як і всім його попередникам, займатися кінокомерційно нецікаво, за два роки офіційно становищем на Одеській кіностудії не поцікавився і не виділив жодної копійки для технічної модернізації чи для створення власної кінопродукції.

Сьогодні майстерно підготовлені умови для оголошення Одеської кіностудії нерентабельною і не потрібною в системі кіновиробництва України. Залишилося зробити останній крок - офіційно оголосити це на державному рівні.

Ми змушені просити Вас, пане Президент, ЯКНАЙШВИДШЕ створити багатопрофільну державну комісію для оцінки реальних результатів діяльності ПАТ «Одеська кіностудія», його колишніх та нинішніх акціонерів, а також голів правління Олександра Ткаченко, Віктора Ноздрюхіна, генерального продюсера Ольги Неверко за сім років, що минули з часу створення Приватного акціонерного товариства за участю держави.  Це остання можливість чесно проаналізувати збитки, завдані цією групою осіб вітчизняному кінематографу, українській культурі та державі відвертим розбазарюванням колись чудової кіностудії, якій і сьогодні під силу утримувати себе і продовжувати створювати духовні цінності при державній формі власності, дбайливому, державному відношенні до матеріальної бази , під керівництвом призначеного державою в результаті відкритого конкурсу директора.

Єдина можлива альтернатива нинішньому катастрофічному становищу Одеської кіностудії – її повне і безповоротне повернення державі.

Просимо розглянути це питання на засіданні Кабінету Міністрів за участю представників Національної спілки кінематографістів України та одеських кінематографістів. Ціна зволікання – остаточна загибель перлини вітчизняної кінематографії – Одеської кіностудії.

За рішенням Правління Одеського відділення

Національної спілки кінематографістів України

Голова правління ОВ НСКУ

Народний артист України

Ярослав Лупій

 

{jcomments on}

Share/Save/Bookmark
Печать PDF


«Место встречи изменить нельзя», 1979

Лента кино-новостей

Связаться с нами

Украина, Одесса
Одесская киностудия
Французский бульвар, 33
Тел: +38 (048) 725-03-09
Тел/Факс: +38 (0482) 33-95-29
Музей кино: +38 (0482) 33-95-38
E-mail: odesakino@ukr.net