Заява Голів правлінь Національних творчих спілок Одещини

Флаг и герб Украины

Хто хапається за пістолет?!

Заява Голів правлінь Національних творчих спілок Одещини

25 серпня 2011 р.                                                                                       м.Одеса

З глибоким обуренням ми зустріли обнародувану у ЗМІ інформацію про проект «Нової гуманітарної політики України». Адже в ній - неприхований намір повністю знищити національні професійні творчі спілки України, а по суті – всю національну культуру як таку. Особливу прикрість викликало те, що подібне звучить з вуст офіційної особи - Радника  Президента України з питань гуманітарної політики пані Ганни Герман. І тут йдеться про розвал творчої спільноти заслужених майстрів української культури, чиїм яскравим талантом і багаторічною копіткою працею створена і твориться  культурна історія світового рівня. Це стосується письменників та художників, журналістів та архітекторів, композиторів та кінематографістів, фотохудожників та театральних діячів…
Не викликає сумнівів, що подібним кроком держава інформує народ України про свою відкриту зневагу до культури та мистецтва, демонстративно ігнорує творчу еліту України.
Саме національні професійні творчі спілки зарекомендували себе найбільш дієвими структурами, що об'єднують самобутніх художників слова, пензля, кінематографа, театру, музики, представляючи всю скарбницю нашої культури.
Вважаємо, що дії Радника Президента України Г.Герман «відтяти хвіст радянської системи» - це чергова спроба наступити  на знайомі граблі і вихлюпнути з водою немовля. Ліквідація  творчих спілок, тобто «рудиментів», за її тлумаченням, стане оздоровленням обстановки в творчому середовищі. Це не що інше, як страта людини з метою позбавити її від головного болю. А світлий шлях до Храму, як виявляється, має бути всіяний руїнами цього ж насильницьки поруйнованого Храму.
Нема в цьому державної політики, оскільки її участь, тобто мізерне фінансування діяльності творчих спілок, майже відсутнє. За 20 років незалежності України практично знищені системи кіновиробництва, кінопрокату, видавнича діяльність, жебракують театри, музеї, бібліотеки, під «особливим контролем» багато «незручних» ЗМІ. А все, що доброго створено в цьому напрямку, зроблено самими діячами культури під егідою професійних творчих товариств. Тож, метою знищення творчих спілок є не що інше, як заволодіння рухомою та нерухомою власністю, що досі зберігається виключно силами творчих спілок. Заради цього «реформатори» спекулятивно пропонують усе майно громадських організацій, у тому числі національних професійних творчих спілок, шляхом насильницького відчуження «передати сиротам і малозабезпеченим».
Однозначно переконані, що така концепція «Нової гуманітарної політики України» успадковує сумнозвісну тезу гітлерівського пропагандиста Геббельса: «Коли я чую слово культура - мені хочеться схопитися за пістолет».
Слова пані Герман про створення якоїсь нової структури, замість творчих спілок, яка керуватиметься «з гори» - виразно нагадують більшовицькі прецеденти, коли куховарок закликали управляти державою, «командувати культурою» (!!!), а в «центрі» циркулярно визначали ті ноти, які повинні використовувати в своїх творах композитори, та кольорову гамму, яка має переважати  в творах художників.
Ми не можемо допустити відвертого і цинічного знущання над історією і культурою українського народу, над їх інституціями.
Ми переконані, що подібні вимоги підтримають наші колеги – представники всіх національних професійних творчих спілок Одещини.
Ми категорично вимагаємо широкого та професійного, з нашою участю, обговорення питання про майбутні шляхи реформування творчих спілок. Тим більше, що самі поняття «Творчий працівник» і «творча спілка», так само, як їх мета та обов'язки, чітко і конкретно сформульовані в чинному Законодавстві України і гарантовані та непорушно охороняються Конституцією.

Національна спілка кінематографістів України - народний артист  України, Ярослав  Лупій

Національна спілка журналістів України - заслужений журналіст України, Юрій Работін

Національна спілка художників України - народний художник України, Анатолій Горбенко

Національна спілка письменників України - заслужений діяч мистецтв України, Геннадій Щипківський

Національна спілка театральних діячів України, заслужений артист України, Анатолій  Антонюк

Національна спілка архітекторів України - заслужений архітектор України, Василь Мироненко

Національна спілка фотохудожників України - Олег Куцький

 Данный текст, принятый и подписанный 25 августа 2011 года, направлен Президенту Украины В.Ф.Януковичу, Председателю Верховной Рады Украины В.М.Литвину и Премьер-Министру Украины Н.Я.Азарову.


{jcomments on}

Share/Save/Bookmark
Печать PDF


«Место встречи изменить нельзя», 1979

Лента кино-новостей

Связаться с нами

Украина, Одесса
Одесская киностудия
Французский бульвар, 33
Тел: +38 (048) 725-03-09
Тел/Факс: +38 (0482) 33-95-29
Музей кино: +38 (0482) 33-95-38
E-mail: odesakino@ukr.net