Национальный Союз Кинематографистов Украины

Национальный Союз Кинематографистов УкраиныНациональный Союз Кинематографистов Украины


Голова правління НСКУ: Тримбач Сергій Васильович

Юридична адреса:
01033, Київ, вул. Саксаганського, 6

Тел./факс: 287-75-57

E-mail: Данный адрес e-mail защищен от спам-ботов, Вам необходимо включить Javascript для его просмотра.

Site: ukrkino.com.ua


Александр Довженко

Спілка об`єднує на добровільних засадах професійних творчих працівників: драматургів і сценаристів, режисерів, операторів, акторів, художників, редакторів, звукорежисерів, монтажерів, кінознавців і кінокритиків, композиторів, організаторів кіновиробництва.

В житті незалежної України НСКУ та Будинок кіно (власність НСКУ) реально виконують роль духовного центру, берегині величезних традицій національного кіно, його геніальних майстрів. Образно кажучи, це перший кінозал України, де глядачі (завжди безкоштовно!) мають змогу прилучитися до кращих зразків українського та світового кіномистецтва.

В структурі Спілки існують два відділення - Одеське і Кримське, а також 15 обласних осередків в містах України: Вінниця, Луцьк, Дніпропетровськ, Донецьк, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кіровоград, Львів, Полтава, Севастополь, Суми, Харків, Херсон, Черкаси, Чернігів.

Спілкою утворені: Акторська агенція "Гільдія кіноакторів України", Гільдія кінооператорів України, творчо-виробниче підприємство "Просвітницьке кіно України", кіностудії "Лавра", "Кінематографіст", "Контакт, "Київські фрески". Спілка виступає співзасновником кінофестивалів "Відкрита ніч", "Пролог", "Кришталеві джерела", "Вітер мандрів", Міжнародного фестивалю акторів кіно "Стожари", Міжнародного фестивалю документального кіно "Контакт". Окремо слід сказати про міжнародні кінофестивалі "Молодість" та "Крок", що входять до трійки аналогічних міжнародних кінофорумів, збирають представників 60-70 країн та користуються величезним авторитетом.

В Будинку кіно працюють підрозділи Спілки: асоціації кінодраматургів, кінокритиків, художників кіно і телебачення, неігрового кіно, жінок-кінематографістів; секція кіноакторів; професійні гільдії кінооператорів, звукорежисерів, кіноакторів, композиторів, організаторів кіновиробництва, кіноінженерів, монтажерів, комісії з прийому до членів Спілки, соціального захисту, з міжнародних зв`язків, рада ветеранів кіно, федерації народної кінотворчості та кіноосвіти.

Кількісний склад членів Спілки - 1223, в тому числі:

Народні артисти - 58;

Народні художники - 2;

Заслужені діячі мистецтв - 99;

Заслужені артисти - 49;

Заслужені художники - 2;

Заслужені журналісти - 6;

Заслужені економісти - 1;

Заслужені працівники культури - 55;

Заслужені діячі культури АР Крим - 1;

Заслужені діячі мистецтв країн СНД - 5;

Заслужені артисти країн СНД - 3;

Лауреати Національної премії України імені Тараса Шевченка - 50;

Лауреати Державної премії імені О. Довженка - 15;

Академіки Академії мистецтв України - 7;

Члени-кореспонденти Академії мистецтв України - 12.


Характеризуючи діяльність НСКУ як громадської організації, невід`ємної частки українського громадянського суспільства, в роки боротьби за становлення незалежної України, починаючи з 1987 року, слід підкреслити, що саме Спілка була ініціатором створення першої неформальної громадської організації в Україні - "Меморіал" та співзасновником всесвітньовідомого "Руху" - визнаного керівника революційної боротьби за незалежність України.

Дом кино, КиевСаме в Будинку кіно, згідно з рішенням секретаріату НСКУ, пройшли перші установчі з`їзди "Меморіалу", Київського "Руху", реорганізація "Гельсінської спілки" в партію та її установчий з`їзд. Так само в Будинку кіно пройшли перші установчі з`їзди багатьох інших партій, відбувся Перший Собор Української автокефальної церкви та обрання її першого Патріарха Мстислава. Всі ці сили громадянського суспільства, організовані ще до проголошення суверенітету України, активно виборювали нашу незалежність. НСКУ та "Меморіал" домоглися визнання Биківні місцем поховання жертв сталінського терору. НСКУ категорично визнала ще 19 серпня ГКЧП як злочинну контрреволюційну спробу державного перевороту. НСКУ завжди активно критикувала можновладців України за безвідповідальне ставлення до культури й активно підтримувала помаранчеву революцію, підкреслюючи, що її демократичні гасла набагато простіше проголошувати, ніж втілити в життя. І уряд народної довіри несе набагато більшу відповідальність перед народом, перед Майданом, ніж "просто" влада.


Місцеположення:

Место нахождение НСКУ

 

{jcomments on}

Share/Save/Bookmark
15 Апр. 2011 , written by администратор Последнее обновление 28 Март 2012
Печать PDF


«Приключения Электроника», 1979

Связаться с нами

Украина, Одесса
Одесская киностудия
Французский бульвар, 33
Тел: +38 (048) 725-03-09
Тел/Факс: +38 (0482) 33-95-29
Музей кино: +38 (0482) 33-95-38
E-mail: odesakino@ukr.net