26 травня – урочиста церемонія вручення щорічної Премії НСКУ

19 мая 2016

26 травня 2016 року у столичному Будинку кіно відбудеться урочиста церемонія вручення щорічної Премії Національної спілки кінематографістів України найкращим вітчизняним фільмам року

26 травня 2016 року у столичному Будинку кіно відбудеться урочиста церемонія вручення щорічної Премії Національної спілки кінематографістів України найкращим вітчизняним фільмам року.

Премію НСКУ, яка відзначає кінематографістів за творчі здобутки за підсумками року, що минув, вручатимуть утретє. Її було започатковано у 2014 році з метою відродження та розвитку українського кіномистецтва, підвищення творчої майстерності митців, підтримки молодих кінематографістів, пропаганди найкращих здобутків українського кіно.

Премію НСКУ вручатимуть у таких номінаціях:

  • Найкращий ігровий фільм
  • Найкращий неігровий фільм
  • Найкращий анімаційний фільм
  • Найкращий короткометражний фільм
  • Найкращий фільм-дебют

Премія НСКУ у номінації «Найкращий короткометражний фільм» вручатиметься вперше.

Також цього року запроваджено Спеціальну премію імені Олександра Довженка за внесок в кінематограф, яку вручатимуть за кар’єрні здобутки в українському та світовому кіно. Лауреата Спеціальної премії імені Олександра Довженка визначатиме Секретаріат Правління НСКУ.

На цьогорічну Премію НСКУ висували українські фільми, вироблені у 2015-му, та українські повнометражні фільми, що вийшли минулого року до кінотеатрального прокату. Приймання робіт тривало з 1 лютого до 1 березня 2016 року.

На здобуття Премії НСКУ були подані такі стрічки…

Найкращий ігровий фільм

  • «Загублене місто», режисер Віталій Потрух
  • «Гетьман», режисер Валерій Ямбурський
  • «Captum (лат. – Полон)», режисер Анатолій Матешко
  • «Пісня пісень», режисер Єва Нейман

Найкращий неігровий фільм

  • «Хуізмістерпутін?», режисер Валерій Балаян
  • «Українська революція за спогадами Всеволода Петріва» (1 та 2 серії), режисер Іван Канівець
  • «Святослав», режисер Дмитро Ломачук
  • «Петро Сагайдачний», режисер Дмитро Ломачук
  • «Добровольці Божої чоти», режисери Леонід Кантер, Іван Ясній
  • «Милі мої українці», режисер Олександр Жовна

Найкращий анімаційний фільм

  • «Закоханий їжачок», режисер Олександр Спаринський
  • «Гупало Василь», режисер Олександр Даниленко
  • «Таких, як я – багато», режисер Анжела Богаченко
  • «Закохайся в Миколаїв, якщо насмілишся», режисер Анжела Богаченко
  • «Професіонали» (анімаційний серіал, фільми «Столяр», «Журналіст»,«Художник»), режисер Степан Коваль

Найкращий короткометражний фільм

  • «Лінгвістка», режисер Олег Філіпенко
  • «Electroman», режисер Микита Скоромохов
  • «Дякую, мамо», режисер Олександр Корешков
  • «Одкровення», режисер Павло Остріков
  • «Шарікі за Ролікі», режисер Маргарита Кузьмина
  • «Пісня бійця», режисер Христина Люльченко
  • «М.У.Н.», режисер Анжела Богаченко
  • «Сомнамбули», режисер Марина Гришай
  • «Повернись», режисер Андрій Кирилов
  • «Останнє літо», режисери Андранік Берберян, Алі Хмайдуш
  • «Бажання», режисер Олександр Сорокін
  • «Rocketman», режисери Денис Кушнарьов, Дмитро Муленко
  • «Панорама», режисер Юрій Шилов
  • «Вага», режисер Юрій Шилов

Найкращий фільм-дебют

  • «Хлам», режисер Тетяна Симон
  • «Жилець», режисер Анастасія Матешко
  • «Shit Happens», режисер Олександр Кобзаренко
  • «Нервове сонце пустелі», режисери Тетяна Песчаная, Катерина Кузьменкова
  • «Серце», режисер Дар’я Ліліна

Висунуті фільми оцінювало журі Премії НСКУ, до якого увійшли авторитетні діячі українського кіно:

  1. Сергій Тримбач, кінознавець
  2. Ірина Зубавіна, кінознавець
  3. Олесь Янчук, кінорежисер
  4. Сергій Борденюк, кінооператор
  5. Василь Вітер, кінорежисер
  6. Віталій Філіппов, кінооператор
  7. Олександр Фролов, кінорежисер
  8. Наталя Чернишева, кінорежисер, художник
  9. Давид Черкаський, кінорежисер
  10. Володимир Хмельницький, кінорежисер
  11. Юрій Терещенко, кінорежисер
  12. Станіслав Чернілевський, кінорежисер
  13. Георгій Давиденко, кінорежисер
  14. Людмила Новікова, кінознавець
  15. Світлана Степаненко, кінодраматург

Фільми оцінювали шляхом таємного голосування.

Лауреатів Премії НСКУ найкращим фільмам року буде нагороджено пам’ятними призами і дипломами.

Нагадаємо, у минулі роки Премією НСКУ було відзначено такі фільми…

2015 рік

  • Найкращий фільм і Найкращий ігровий фільм – «Плем’я», режисер Мирослав Слабошпицький
  • Найкращий неігровий фільм – «Сильніше ніж зброя», творче об’єднання «Вавилон’13»
  • Найкращий анімаційний фільм – «Халабудка», режисер Манук Депоян
  • Найкращий фільм-дебют – «Чорний зошит Майдану», альманах студентів другого режисерського курсу КНУТКіТ імені І.К. Карпенка-Карого, художній керівник Юрій Терещенко

2014 рік

  • Найкращий фільм і Найкращий ігровий фільм – «Хайтарма», режисер Ахтем Сеїтаблаєв
  • Найкращий неігровий фільм – «Лариса Кадочникова. Автопортрет», режисери Лариса Кадочникова, Дмитро Томашпольський
  • Найкращий анімаційний фільм – «Крамниця співочих пташок», режисер Анатолій Лавренішин
  • Найкращий фільм-дебют – «Дорога», режисер Максим Ксьонда

Церемонія вручення третьої Премії НСКУ найкращим фільмам року відбудеться 26 травня в рамках урочистого закриття ХLІІ сезону Будинку кіно. Початок заходу о 18:00.

Власна інформація НСКУ


Share/Save/Bookmark
Печать PDF

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить


«Место встречи изменить нельзя», 1979

Лента кино-новостей

Связаться с нами

Украина, Одесса
Одесская киностудия
Французский бульвар, 33
Тел: +38 (048) 725-03-09
Тел/Факс: +38 (0482) 33-95-29
Музей кино: +38 (0482) 33-95-38
E-mail: odessakino@mail.ru