Осторожно: компания «Укркино»!

10 ноября 2015

Осторожно: компания «Укркино»!

Компанія новоспеченого члена Європейської кіноакадемії продюсера Ольги Журженко «Укркіно» заборгувала Національній спілці кінематографістів України 20 тисяч гривень.

Ольга Журженко винаймала кабінет у Будинку кіно від грудня 2012 року, зареєструвавши ТОВ «Укркіно» за його адресою (і, до речі, не поставивши керівництво Спілки до відома про таке).

Від серпня 2014 року «Укркіно», керівником якого була Ольга Журженко, припинило сплачувати орендну плату. 24 грудня 2014 року було підписано акт звірки розрахунків, за яким заборгованість «Укркіно» склала 20 тисяч гривень. 31 грудня 2014 року строк оренди закінчився.

Спілка неодноразово зверталася безпосередньо до Ольги Журженко щодо погашення заборгованості, а зрештою – спрямувала у квітні 2015 року позивну заяву до київського Господарського суду про стягнення боргу.

Суд встановив, що нове місцезнаходження «Укркіно» – в Одесі, відтак справу було направлено туди. У липні 2015 року Господарський суд Одеської області присудив стягнути з ТОВ «Укркіно» на користь НСКУ 20 тисяч гривень заборгованості з орендної плати і близько 1,8 тисяч гривень судового збору.

Нині Державна виконавча служба розпочала провадження про стягнення боргу.

У нещодавньому інтерв’ю Ольга Журженко, що її було обрано до складу Європейської кіноакадемії, повідомила, що перебуває за межами України – у Лос-Анджелесі, де продовжує продюсерську роботу.

Так само заборгувало орендну плату НСКУ ТОВ «Кінофільм» (директор Максим Філатов), що тісно співпрацювало із «Укркіно» й у ті ж строки винаймало кабінет поруч. «Кінофільм» не сплачував за оренду із вересня по грудень 2014 року.

Господарський суд міста Києва, до якого було подано позов, ухвалив стягнути з ТОВ «Кінофільм» на користь НСКУ 18,4 тисяч гривень боргу та близько 1,8 тисяч гривень судового збору.
Є й інші цікаві нюанси «трудової діяльності» пані Журженко, не пов’язані із Спілкою.

Ользі Журженко на два роки передано права на дитячий музичний фільм «Трубач», що його було створено за державним замовленням. Відтак, усі покази стрічки необхідно узгоджувати із нею. При тому йдеться не лише про комерційний прокат фільму, але й про мистецькі заходи, що не містять комерційної мети, – зокрема, творчі зустрічі із авторами «Трубача», в рамках яких демонстровано стрічку.

Сама по собі ситуація, коли для кожного такого показу автори мають отримувати дозвіл продюсера, звичайно, є малозручною. Одначе, на цьому шляху виникають ще й додаткові організаційні складнощі – внаслідок незацікавленості продюсера у таких заходах.

Режисер стрічки Анатолій Матєшко розповів, що серед іншого через відсутність належних дій Ольги Журженко виникли проблеми з організацією показів «Трубача» у Луганській області – у Сєвєродонецьку та Кремінній. Довелося звертатися по допомогу до голови Державного агентства України з питань кіно Пилипа Іллєнка. Зрештою, 21 та 22 вересня цього року творчі зустрічі з виконавцями головних ролей Риммою Зюбіною та Леонідом Шевченко і показ «Трубача» там відбулися.

Але така ситуація, коли автори «Трубача» – попри наявність інтересу до українського фільму у глядачів – не мають можливості вільно продемонструвати стрічку через позицію Ольги Журженко, радше є сумним правилом, аніж виключенням з нього.

Отакого «видатного продюсера» прийняли до Європейської кіноакадемії.

Спілка залишає за собою право надати Європейській кіноакадемії відповідну інформацію. Європа мусить знати своїх «героїв» та їхні моральні «чесноти».

Власна інформація НСКУ

Джерело: ukrkino.com.ua


Share/Save/Bookmark
Печать PDF


«Место встречи изменить нельзя», 1979

Лента кино-новостей

Связаться с нами

Украина, Одесса
Одесская киностудия
Французский бульвар, 33
Тел: +38 (048) 725-03-09
Тел/Факс: +38 (0482) 33-95-29
Музей кино: +38 (0482) 33-95-38
E-mail: odesakino@ukr.net